BOURNS TC33X-2-103E
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | TC33X-2-103E |
| LCSC Part # | C719176 |
| Package | SMD-3P,3.8x3.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | POT 10kΩ 150mW SMD-3P,3.8x3.6mm |
| Description | ±25% ±250ppm/℃ 150mW 10kΩ SMD-3P,3.8x3.6mm Trimmer Potentiometers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Potentiometers, Variable Resistors/Trimmer Potentiometers | |
| Manufacturer | BOURNS | |
| Package | SMD-3P,3.8x3.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
42,515
42,515
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.102 | $ 0.51 |
50+ | $ 0.0816 | $ 4.08 |
150+ | $ 0.0711 | $ 10.67 |
500+ | $ 0.0624 | $ 31.20 |
2,500+ | $ 0.0591 | $ 147.75 |
5,000+ | $ 0.0571 | $ 285.50 |
Standard Packaging 2500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$