EPSON FA-238V 12.0000M-P3
| Manufacturer | |
| MPN | FA-238V 12.0000M-P3 |
| LCSC Part # | C7190430 |
| Packaging | SMD3225-4P |
| Customer # | |
| Key Attributes | Crystal 12MHz ±30ppm 11pF 100Ω SMD3225-4P |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Crystals, Oscillators, Resonators/Crystals | |
| Manufacturer | EPSON | |
| Packaging | SMD3225-4P | |
| Frequency Stability | ±30ppm | |
| Operating Temperature | -20℃~+70℃ | |
| Load Capacitance | 11pF | |
| Normal temperature Frequency Tolerance | ±30ppm | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | 100Ω | |
| Frequency | 12MHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 250 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Applications
AI Translation
- Mobile phone
- Bluetooth
- W-LAN
- ISM band radio
- Clock for MPU
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.973 | $ 0.97 |
| 250+ | $ 0.3889 | $ 97.23 |
| 500+ | $ 0.3762 | $ 188.10 |
| 1,000+ | $ 0.3699 | $ 369.90 |
Standard Packaging250/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541600000 |
| USHTS | 8541600080 |
| TARIC | 8541600000 |
| CAHTS | 8541600010 |
| BRHTS | 85416010 |
| INHTS | 85416000 |
| MXHTS | 8541.60.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541600000 |
| USHTS | 8541600080 |
| TARIC | 8541600000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541600010 |
| BRHTS | 85416010 |
| INHTS | 85416000 |
| MXHTS | 8541.60.01 |

