XFCN XF-008
| Manufacturer | XFCNAsian Brands |
| MPN | XF-008 |
| LCSC Part # | C717029 |
| Packaging | Through Hole,P=9.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Fuse clip 10X38mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuseholders | |
| Manufacturer | XFCN | |
| Packaging | Through Hole,P=9.8mm | |
| Fuse Type | - | |
| Current Rating | 30A | |
| Fuseholder Type | - | |
| Voltage Rating | 1000V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 19,845
19,845 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.2702 | $ 1.35 |
| 50+ | $ 0.2181 | $ 10.91 |
| 150+ | $ 0.1957 | $ 29.36 |
| 500+ | $ 0.1537 | $ 76.85 |
| 2,500+ | $ 0.1413 | $ 353.25 |
| 5,000+ | $ 0.1338 | $ 669.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |



