XFCN XF-003
| Manufacturer | XFCNAsian Brands |
| MPN | XF-003 |
| LCSC Part # | C717027 |
| Packaging | Through Hole,P=5.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Cylindrical 15A Clip Through Hole,P=5.6mm Fuseholders RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuseholders | |
| Manufacturer | XFCN | |
| Packaging | Through Hole,P=5.6mm | |
| Fuse Type | Cylindrical | |
| Current Rating | 15A | |
| Fuseholder Type | Clip | |
| Fuse Width | - | |
| Fuse Length | 20mm | |
| Fuse Diameter (φD) | 5mm | |
| Number of Circuits | - | |
| Voltage Rating | 250V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 39,980
39,980 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0403 | $ 0.81 |
| 200+ | $ 0.0319 | $ 6.38 |
| 600+ | $ 0.0272 | $ 16.32 |
| 2,000+ | $ 0.0242 | $ 48.40 |
| 10,000+ | $ 0.0217 | $ 217.00 |
| 20,000+ | $ 0.0204 | $ 408.00 |
Standard Packaging2000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |



