PANASONIC EEUFR1H101B
| Manufacturer | |
| MPN | EEUFR1H101B |
| LCSC Part # | C713402 |
| Packaging | Through Hole,D8xL11.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 100uF ±20% 50V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | PANASONIC | |
| Packaging | Through Hole,D8xL11.5mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 50V | |
| Lifetime | 6000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 100uF | |
| Ripple Current | 609mA@120Hz | |
| Pin Spacing | 5mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 13mm | |
| Diameter | 8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.201 | $ 1.01 |
| 50+ | $ 0.1581 | $ 7.91 |
| 150+ | $ 0.1397 | $ 20.96 |
| 1,000+ | $ 0.1167 | $ 116.70 |
| 2,000+ | $ 0.1065 | $ 213.00 |
| 5,000+ | $ 0.1004 | $ 502.00 |
Standard Packaging1000/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



