TRACO POWER TEN 30-2431WIN
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | TEN 30-2431WIN |
| LCSC Part # | C7121596 |
| Package | DIP,50.8x25.4mm |
| Customer # | |
| Description | DIP,50.8x25.4mm DC DC Converters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | TRACO POWER | |
| Package | DIP,50.8x25.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 163.9211 | $ 163.92 |
200+ | $ 65.4063 | $ 13081.26 |
500+ | $ 63.2196 | $ 31609.80 |
1,000+ | $ 62.1406 | $ 62140.60 |
Standard Packaging 10/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$