NCC EKYB350ELL332MLN3S
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | EKYB350ELL332MLN3S |
| LCSC Part # | C711651 |
| Package | Through Hole,D16xL31.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 3300uF ±20% 35V TH |
| Description | 3300uF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D16xL31.5mm 10000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | NCC | |
| Package | Through Hole,D16xL31.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,692
1,692
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.0739 $ 1.0203 | $ 1.02 |
10+ | $ 0.8917 $ 0.8472 | $ 8.47 |
30+ | $ 0.7998 $ 0.7599 | $ 22.80 |
100+ | $ 0.6853 $ 0.6511 | $ 65.11 |
500+ | $ 0.6305 $ 0.5990 | $ 299.50 |
1,000+ | $ 0.6031 $ 0.5730 | $ 573.00 |
Standard Packaging 50/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$