COTO CT10-1030-G1
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | CT10-1030-G1 |
| LCSC Part # | C7116244 |
| Package | SMD,11.6x2.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Molded Reed Switch |
| Description | SMD,11.6x2.4mm Magnetic, Reed Switches RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Magnetic, Reed Switches | |
| Manufacturer | COTO | |
| Package | SMD,11.6x2.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 2.7896 | $ 2.79 |
10+ | $ 2.3793 | $ 23.79 |
30+ | $ 2.1243 | $ 63.73 |
100+ | $ 1.8618 | $ 186.18 |
500+ | $ 1.7441 | $ 872.05 |
1,000+ | $ 1.6928 | $ 1692.80 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$