KEMET C751U472MYVDBA7317
| Manufacturer | |
| MPN | C751U472MYVDBA7317 |
| LCSC Part # | C7099754 |
| Packaging | Through Hole,P=10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 4.7nF ±20% X1,Y2 400V Through Hole,P=10mm Ceramic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | KEMET | |
| Packaging | Through Hole,P=10mm | |
| Capacitance | 4.7nF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Operating Temperature | -25℃~+125℃ | |
| Ratings | X1,Y2 | |
| Voltage(AC) | 400V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 750 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 10
10 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.5588 | $ 0.56 |
| 10+ | $ 0.5464 | $ 5.46 |
| 30+ | $ 0.5387 | $ 16.16 |
| 100+ | $ 0.5325 | $ 53.25 |
Standard Packaging750/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |

