BOURNS SRF0703-4R7M
| Manufacturer | |
| MPN | SRF0703-4R7M |
| LCSC Part # | C7084454 |
| Packaging | SMD-4P,7.6x7.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 4.7uH 3.09A 40.6mΩ SMD-4P,7.6x7.6mm |
| Description | 3.09A 4.7uH ±20% 3.78A SMD-4P,7.6x7.6mm Arrays, Signal Transformers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Arrays, Signal Transformers | |
| Manufacturer | BOURNS | |
| Packaging | SMD-4P,7.6x7.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
511
511
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.0317 | $ 1.03 |
10+ | $ 0.8247 | $ 8.25 |
30+ | $ 0.7212 | $ 21.64 |
100+ | $ 0.6177 | $ 61.77 |
500+ | $ 0.5563 | $ 278.15 |
1,500+ | $ 0.5256 | $ 788.40 |
Standard Packaging 1500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$