PULSE ANT1204F007R0870A
| Manufacturer | |
| MPN | ANT1204F007R0870A |
| LCSC Part # | C7073466 |
| Packaging | SMD,12.2x4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1204 UHF 870MHz Chip Antenna |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Antennas | |
| Manufacturer | PULSE | |
| Packaging | SMD,12.2x4mm | |
| Antenna Type | - | |
| Peak Gain | 1.67dBi | |
| Bandwidth | 30MHz | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Height | 1.6mm | |
| Frequency(Center/Band) | 870MHz | |
| Impedance | 50Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- Size: 12.2 x 4.0 x 1.6 mm
- Omni-directional Radiation
- Tape & reel automatic mounting
- Reflow process compatible
- RoHS compliant
Applications
AI Translation
- Smart meter
- Industrial remote control
In-Stock: 100
100 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.6869 | $ 1.69 |
| 10+ | $ 1.4406 | $ 14.41 |
| 30+ | $ 1.2867 | $ 38.60 |
| 100+ | $ 1.1279 | $ 112.79 |
| 500+ | $ 1.0566 | $ 528.30 |
| 1,000+ | $ 1.0258 | $ 1025.80 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517710000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517710000 |
| CAHTS | 8517710000 |
| BRHTS | 85177110 |
| INHTS | 85177100 |
| MXHTS | 8517.70.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517710000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517710000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8517710000 |
| BRHTS | 85177110 |
| INHTS | 85177100 |
| MXHTS | 8517.70.99 |



