Korean Hroparts Elec PJ-3973-6A
| Manufacturer |
Korean Hroparts Elec
Asian Brands |
| MPN | PJ-3973-6A |
| LCSC Part # | C707261 |
| Packaging | Through Hole |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN JACK STEREO 3.5mm TH |
| Description | 3.5mm Headphone Jack 500mA 30V Through Hole |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Barrel Connectors/Audio Connectors | |
| Manufacturer | Korean Hroparts Elec | |
| Packaging | Through Hole |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 900 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
1,960
1,960
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2804 $ 0.2580 | $ 1.29 |
50+ | $ 0.2243 $ 0.2064 | $ 10.32 |
150+ | $ 0.2002 $ 0.1842 | $ 27.63 |
900+ | $ 0.1644 $ 0.1513 | $ 136.17 |
2,700+ | $ 0.151 $ 0.1390 | $ 375.30 |
5,400+ | $ 0.143 $ 0.1316 | $ 710.64 |
Standard Packaging 900/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$