TECHFUSE mSMD110-33V
| Manufacturer |
TECHFUSE
Asian Brands |
| MPN | mSMD110-33V |
| LCSC Part # | C70119 |
| Packaging | 1812 |
| Customer # | |
| Key Attributes | PTC RESET FUSE 33V 1.1A 1812 |
| Description | Polymeric PTC Resettable Fuse 33V 1.1A Surface Mount 1812 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/PTC Resettable Fuses | |
| Manufacturer | TECHFUSE | |
| Packaging | 1812 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
91,920
91,920
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.067 $ 0.0637 | $ 0.64 |
100+ | $ 0.0552 $ 0.0525 | $ 5.25 |
300+ | $ 0.0492 $ 0.0468 | $ 14.04 |
1,500+ | $ 0.0361 $ 0.0343 | $ 51.45 |
4,500+ | $ 0.0325 $ 0.0309 | $ 139.05 |
10,500+ | $ 0.0307 $ 0.0292 | $ 306.60 |
Standard Packaging 1500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$