TECHFUSE nSMD100-16V
| Manufacturer |
TECHFUSE
Asian Brands |
| MPN | nSMD100-16V |
| LCSC Part # | C70082 |
| Packaging | 1206 |
| Customer # | |
| Key Attributes | PTC RESET FUSE 16V 1A 1206 |
| Description | Polymeric PTC Resettable Fuse 16V 1A Surface Mount 1206 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/PTC Resettable Fuses | |
| Manufacturer | TECHFUSE | |
| Packaging | 1206 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 3500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
39,920
39,920
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0487 $ 0.0463 | $ 0.46 |
100+ | $ 0.0403 $ 0.0383 | $ 3.83 |
300+ | $ 0.0361 $ 0.0343 | $ 10.29 |
1,000+ | $ 0.0329 $ 0.0313 | $ 31.30 |
3,500+ | $ 0.0231 $ 0.0220 | $ 77.00 |
10,500+ | $ 0.0218 $ 0.0208 | $ 218.40 |
Standard Packaging 3500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$