TECHFUSE nSMD025-30V
| Manufacturer |
TECHFUSE
Asian Brands |
| MPN | nSMD025-30V |
| LCSC Part # | C70070 |
| Packaging | 1206 |
| Customer # | |
| Key Attributes | PTC RESET FUSE 30V 250mA 1206 |
| Description | Polymeric PTC Resettable Fuse 30V 250mA Surface Mount 1206 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/PTC Resettable Fuses | |
| Manufacturer | TECHFUSE | |
| Packaging | 1206 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
93,060
93,060
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0431 $ 0.0410 | $ 0.82 |
200+ | $ 0.0348 $ 0.0331 | $ 6.62 |
600+ | $ 0.0302 $ 0.0287 | $ 17.22 |
5,000+ | $ 0.0245 $ 0.0233 | $ 116.50 |
10,000+ | $ 0.0221 $ 0.0210 | $ 210.00 |
20,000+ | $ 0.0208 $ 0.0198 | $ 396.00 |
Standard Packaging 5000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$