MOLEX 532610471
| Manufacturer | |
| MPN | 532610471 |
| LCSC Part # | C696092 |
| Packaging | SMD,P=1.25mm,Surface Mount,Right Angle |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HEADER SMD R/A 4POS 1.25mm |
| Description | Connector Header 4 position 1.25mm Pitch 1A Surface Mount, Right Angle -40℃~+105℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Male Pins | |
| Manufacturer | MOLEX | |
| Packaging | SMD,P=1.25mm,Surface Mount,Right Angle |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1600 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
119,635
119,635
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1326 | $ 0.66 |
50+ | $ 0.1101 | $ 5.51 |
150+ | $ 0.0984 | $ 14.76 |
500+ | $ 0.0889 | $ 44.45 |
3,200+ | $ 0.0855 | $ 273.60 |
4,800+ | $ 0.0833 | $ 399.84 |
Standard Packaging 1600/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$