Samtec MW-12-03-H-D-130-112-A
| Manufacturer | |
| MPN | MW-12-03-H-D-130-112-A |
| LCSC Part # | C6929594 |
| Packaging | SMD,P=1mm |
| Customer # | |
| Description | Pin Header 24 Position 1mm Pitch Dual Row Surface Mount |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Board Spacers, Stackers (Board to Board) | |
| Manufacturer | Samtec | |
| Packaging | SMD,P=1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 48 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
48
48
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 9.0316 | $ 9.03 |
10+ | $ 8.8342 | $ 88.34 |
48+ | $ 8.7032 | $ 417.75 |
96+ | $ 8.5705 | $ 822.77 |
Standard Packaging 48/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$