Harwin M20-8770942
| Manufacturer | |
| MPN | M20-8770942 |
| LCSC Part # | C6897568 |
| Packaging | SMD,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Description | 1 9P -40℃~+105℃ 2.54mm 3A SMD,P=2.54mm Headers, Male Pins RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Male Pins | |
| Manufacturer | Harwin | |
| Packaging | SMD,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.9193 | $ 0.92 |
200+ | $ 0.3668 | $ 73.36 |
500+ | $ 0.3542 | $ 177.10 |
1,000+ | $ 0.3495 | $ 349.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$