Mini-Circuits LFCV-700-75+
| Manufacturer | |
| MPN | LFCV-700-75+ |
| LCSC Part # | C6890161 |
| Packaging | SMD-3P,3.2x2.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SMD-3P,3.2x2.5mm Ceramic Filters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/Ceramic Filters | |
| Manufacturer | Mini-Circuits | |
| Packaging | SMD-3P,3.2x2.5mm | |
| Frequency - Center | 352.5MHz | |
| Impedance | 75Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Notify Me
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 17.037 | $ 17.04 |
| 200+ | $ 6.7977 | $ 1359.54 |
| 500+ | $ 6.5713 | $ 3285.65 |
| 1,000+ | $ 6.4597 | $ 6459.70 |
Standard Packaging3000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548900001 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548900001 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |

