Lelon RGA221M1CSA-0611G
| Manufacturer |
Lelon
Asian Brands |
| MPN | RGA221M1CSA-0611G |
| LCSC Part # | C688953 |
| Packaging | Through Hole,D6.3xL11mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 220uF ±20% 16V TH |
| Description | 220uF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D6.3xL11mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Lelon | |
| Packaging | Through Hole,D6.3xL11mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
9,920
9,920
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.041 | $ 0.41 |
100+ | $ 0.0327 | $ 3.27 |
300+ | $ 0.0285 | $ 8.55 |
2,000+ | $ 0.0253 | $ 50.60 |
4,000+ | $ 0.0228 | $ 91.20 |
10,000+ | $ 0.0216 | $ 216.00 |
Standard Packaging 2000/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$