Mini-Circuits ADT1-1WT+
| Manufacturer | |
| MPN | ADT1-1WT+ |
| LCSC Part # | C6835853 |
| Packaging | SMD-6P,7.9x5.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RF Transformer 75Ω 0.4 to 800 MHz |
| Description | 9.75dB 4° 400kHz~800MHz 75Ω:75Ω 2.44dB SMD-6P,7.9x5.6mm Balun RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/Balun | |
| Manufacturer | Mini-Circuits | |
| Packaging | SMD-6P,7.9x5.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504319000 |
| USHTS | 8504312000 |
| TARIC | 8504318090 |
| CAHTS | 8504310020 |
| BRHTS | 85043199 |
| INHTS | 85043100 |
| MXHTS | 8504.31.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,149
2,149
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 5.0158 | $ 5.02 |
10+ | $ 4.251 | $ 42.51 |
30+ | $ 3.7966 | $ 113.90 |
100+ | $ 3.3358 | $ 333.58 |
500+ | $ 3.124 | $ 1562.00 |
1,000+ | $ 3.0286 | $ 3028.60 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$