Broadcom HLMP-K150
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | HLMP-K150 |
| LCSC Part # | C6795844 |
| Package | Through Hole,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | LED RED TH |
| Description | Red 660nm LED Indication - Discrete 1.7V Through Hole,P=2.54mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Indication - Discrete | |
| Manufacturer | Broadcom | |
| Package | Through Hole,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
7
7
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.942 | $ 0.94 |
10+ | $ 0.773 | $ 7.73 |
30+ | $ 0.6885 | $ 20.66 |
100+ | $ 0.604 | $ 60.40 |
500+ | $ 0.5532 | $ 276.60 |
1,000+ | $ 0.5271 | $ 527.10 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$