Amphenol 10164227-1001A1RLF
| Manufacturer | |
| MPN | 10164227-1001A1RLF |
| LCSC Part # | C6782225 |
| Packaging | SMD,P=0.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN Board-to-Board 100POS SMD GOLD |
| Description | 100 Position Board to Board Connector Surface Mount,P=0.4mm Gold |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board) | |
| Manufacturer | Amphenol | |
| Packaging | SMD,P=0.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
9,311
9,311
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.6916 | $ 1.69 |
10+ | $ 1.4259 | $ 14.26 |
30+ | $ 1.2784 | $ 38.35 |
100+ | $ 1.1132 | $ 111.32 |
500+ | $ 1.0402 | $ 520.10 |
1,000+ | $ 1.0062 | $ 1006.20 |
Standard Packaging 5000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$