ADI LT3652IMSE#TRPBF
| Manufacturer | |
| MPN | LT3652IMSE#TRPBF |
| LCSC Part # | C671115 |
| Packaging | MSOP-12-EP-0.65mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Power Tracking 2A Battery Charger for Solar Power |
| Description | 4.95V~32V 2A MSOP-12-EP-0.65mm Battery Chargers ICs RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Power Management (PMIC)/Battery Chargers ICs | |
| Manufacturer | ADI | |
| Packaging | MSOP-12-EP-0.65mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8542399000 |
| USHTS | 8542390001 |
| TARIC | 8542399000 |
| CAHTS | 8542390000 |
| BRHTS | 85423999 |
| INHTS | 85423900 |
| MXHTS | 8542.39.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
196
196
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 5.551 | $ 5.55 |
10+ | $ 5.3214 | $ 53.21 |
30+ | $ 4.7829 | $ 143.49 |
100+ | $ 4.6649 | $ 466.49 |
Standard Packaging 2500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$