Yuandi TQ-2535A
| Manufacturer | YuandiAsian Brands |
| MPN | TQ-2535A |
| LCSC Part # | C669817 |
| Packaging | SMD,4.7x4.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH LIMIT 50mA 12V |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Switches/Limit Switches | |
| Manufacturer | Yuandi | |
| Packaging | SMD,4.7x4.5mm | |
| Length | 4.7mm | |
| Termination Style | Gull Wing | |
| Width | 4.5mm | |
| Voltage Rating | 12V | |
| Current Rating | 50mA | |
| Actuator Style | Angle Toggle | |
| Operating Life | 100,000 cycles | |
| Circuit | SPST-NO | |
| Switch Height | 3.8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 9,380
9,380 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.2577$ 0.2449 | $ 1.22 |
| 50+ | $ 0.2054$ 0.1952 | $ 9.76 |
| 150+ | $ 0.183$ 0.1739 | $ 26.09 |
| 500+ | $ 0.1551$ 0.1474 | $ 73.70 |
| 2,000+ | $ 0.1175$ 0.1117 | $ 223.40 |
| 4,000+ | $ 0.11$ 0.1045 | $ 418.00 |
Standard Packaging2000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |



