KFSON KN102M40035*60A
| Manufacturer |
KFSON
Asian Brands |
| Mfr. Part # | KN102M40035*60A |
| LCSC Part # | C668220 |
| Package | Through Hole,D35xL60mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 1000uF ±20% 400V TH |
| Description | 1000uF ±20% 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D35xL60mm 2000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | KFSON | |
| Package | Through Hole,D35xL60mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 36 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
100
100
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 4.9261 $ 4.6798 | $ 4.68 |
10+ | $ 4.2452 $ 4.0330 | $ 40.33 |
36+ | $ 3.6109 $ 3.4304 | $ 123.49 |
108+ | $ 3.202 $ 3.0419 | $ 328.53 |
504+ | $ 3.0121 $ 2.8615 | $ 1442.20 |
1,008+ | $ 2.9267 $ 2.7804 | $ 2802.64 |
Standard Packaging 36/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$