Mini-Circuits LFCW-5500+
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | LFCW-5500+ |
| LCSC Part # | C6652336 |
| Package | SMD-4P,1.6x0.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Ceramic low-pass filter, 50Ω, DC to 5.5GHz |
| Description | 1.5dB Low-pass Filter SMD-4P,1.6x0.8mm Ceramic Filters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/Ceramic Filters | |
| Manufacturer | Mini-Circuits | |
| Package | SMD-4P,1.6x0.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548900001 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
500
500
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 5.5242 | $ 5.52 |
10+ | $ 4.6807 | $ 46.81 |
30+ | $ 4.1807 | $ 125.42 |
100+ | $ 3.6742 | $ 367.42 |
500+ | $ 3.4404 | $ 1720.20 |
1,000+ | $ 3.3339 | $ 3333.90 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$