PULSE BLN1608LL01R2400A
| Manufacturer | |
| MPN | BLN1608LL01R2400A |
| LCSC Part # | C6515791 |
| Packaging | 0603 |
| Customer # | |
| Key Attributes | 10dB 180°@±10° 2.4GHz~2.5GHz 1.4dB 50Ω:100Ω 0603 Balun RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/Balun | |
| Manufacturer | PULSE | |
| Packaging | 0603 | |
| Return Loss(Min) | 10dB | |
| Phase Difference | 180°@±10° | |
| Frequency Range | 2.4GHz~2.5GHz | |
| Insertion Loss | 1.4dB | |
| Impedance - Unbalanced/Balanced | 50Ω:100Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Introduction
AI Translation
1608 2.4 - 2.5GHz Balun
Applications
AI Translation
- WLAN, 802.11a/b/g/n
- Bluetooth
- ISM Band
Out of Stock
Notify Me
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.0517 | $ 0.05 |
| 200+ | $ 0.0206 | $ 4.12 |
| 500+ | $ 0.02 | $ 10.00 |
| 1,000+ | $ 0.0196 | $ 19.60 |
Standard Packaging4000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504319000 |
| USHTS | 8504312000 |
| TARIC | 8504318090 |
| CAHTS | 8504310020 |
| BRHTS | 85043199 |
| INHTS | 85043100 |
| MXHTS | 8504.31.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504319000 |
| USHTS | 8504312000 |
| TARIC | 8504318090 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504310020 |
| BRHTS | 85043199 |
| INHTS | 85043100 |
| MXHTS | 8504.31.99 |

