Mini-Circuits SCA-3-11+
| Manufacturer | |
| MPN | SCA-3-11+ |
| LCSC Part # | C6472455 |
| Packaging | SMD-10P,7.6x6.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 100MHz~940MHz 0.7dB SMD-10P,7.6x6.4mm RF Power Dividers/Splitters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Power Dividers/Splitters | |
| Manufacturer | Mini-Circuits | |
| Packaging | SMD-10P,7.6x6.4mm | |
| Frequency Range | 100MHz~940MHz | |
| Insertion Loss | 0.7dB |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 10
10 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 12.7238 | $ 12.72 |
| 10+ | $ 10.9384 | $ 109.38 |
| 30+ | $ 9.8495 | $ 295.49 |
| 100+ | $ 8.9368 | $ 893.68 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517799000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517790000 |
| CAHTS | 8517790000 |
| BRHTS | 85177900 |
| INHTS | 85177990 |
| MXHTS | 8517.70.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517799000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517790000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8517790000 |
| BRHTS | 85177900 |
| INHTS | 85177990 |
| MXHTS | 8517.70.99 |



