QT Brightek (QTB) QBL8RGB60D0-2897
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | QBL8RGB60D0-2897 |
| LCSC Part # | C6366326 |
| Package | Through Hole,D=4.9mm |
| Customer # | |
| Description | 60° Through Hole,D=4.9mm LED Indication - Discrete RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Indication - Discrete | |
| Manufacturer | QT Brightek (QTB) | |
| Package | Through Hole,D=4.9mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410090 |
| USHTS | 8541410000 |
| TARIC | 8541410000 |
| CAHTS | 8541410000 |
| BRHTS | 85414124 |
| INHTS | 85414100 |
| MXHTS | 8541.40.03 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.1937 | $ 1.19 |
200+ | $ 0.4775 | $ 95.50 |
500+ | $ 0.4605 | $ 230.25 |
1,000+ | $ 0.4527 | $ 452.70 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$