YJYCOIN YIPH403025W-470T
| Manufacturer | YJYCOINAsian Brands |
| MPN | YIPH403025W-470T |
| LCSC Part # | C6341404 |
| Packaging | SMD,4.3x3.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FERRITE BEAD 47Ω SMD 1LN |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/Ferrite Beads and Chips | |
| Manufacturer | YJYCOIN | |
| Packaging | SMD,4.3x3.1mm | |
| DC Resistance(DCR) | 0.6mΩ | |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ | |
| Number of Lines | 1 | |
| Tolerance | ±20% | |
| Current Rating | 15A | |
| Impedance @ Frequency | 47Ω@100MHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- Use flat wire in it and could endure higher current(5 Amps).
Applications
AI Translation
- Computer products.(Motherboard,Hard Disk,TV card,Etc.)
- Communication product.(Cordless Phone,Etc.)
- Modem,OA products,power supplier,Etc.
- Countermeasures for complying with CE,FCC VDE or VCCI radialiated emissions.
In-Stock: 2,265
2,265 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0958 | $ 0.48 |
| 50+ | $ 0.0759 | $ 3.80 |
| 150+ | $ 0.066 | $ 9.90 |
| 500+ | $ 0.0586 | $ 29.30 |
| 2,500+ | $ 0.0526 | $ 131.50 |
| 5,000+ | $ 0.0496 | $ 248.00 |
Standard Packaging500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



