Xucheng Elec 5T.3150210000R1
| Manufacturer | Xucheng ElecAsian Brands |
| MPN | 5T.3150210000R1 |
| LCSC Part # | C63326 |
| Packaging | D5.2xL20mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FUSE BRD MNT 3.15A D5.2xL20mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuses | |
| Manufacturer | Xucheng Elec | |
| Packaging | D5.2xL20mm | |
| Melting I2t | 31.8 | |
| Interrupt Rating | 35A@250VAC | |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ | |
| Type | Glass Tube Fuse | |
| Current Rating | 3.15A | |
| Voltage Rating (DC) | 250V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 15,380
15,380 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.07$ 0.0665 | $ 0.67 |
| 100+ | $ 0.0564$ 0.0536 | $ 5.36 |
| 500+ | $ 0.0483$ 0.0459 | $ 22.95 |
| 1,000+ | $ 0.0432$ 0.0411 | $ 41.10 |
| 4,000+ | $ 0.0391$ 0.0372 | $ 148.80 |
| 10,000+ | $ 0.037$ 0.0352 | $ 352.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |



