Winbond W29N02GVSIAA
| Manufacturer | WinbondAsian Brands |
| MPN | W29N02GVSIAA |
| LCSC Part # | C62394 |
| Packaging | TSOPI-48 |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2Gbit 2.7V~3.6V TSOPI-48 Memory (ICs) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Memory/Memory (ICs) | |
| Manufacturer | Winbond | |
| Packaging | TSOPI-48 | |
| Memory Size | 2Gbit | |
| Voltage - Supply | 2.7V~3.6V | |
| Operating temperature | -40℃~+85℃ | |
| Program / Erase Cycles | 100,000 cycles | |
| Clock Frequency | - | |
| Features | Read buffer function;Copy back write function;Software reset function;Bad block management function;ECC error correction function;Hardware write protection function | |
| Data Retention - TDR (Year) | 10 years | |
| Block Erase Time(tBE) | 2ms | |
| Write Cycle Time(tWC) | - | |
| Page Programming Time (Tpp) | 250us | |
| Interface | - | |
| Standby Supply Current | 10uA |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 96 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 720
720 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 14.9608 | $ 74.80 |
| 50+ | $ 12.9244 | $ 646.22 |
| 150+ | $ 11.9729 | $ 1795.94 |
| 500+ | $ 11.1759 | $ 5587.95 |
Standard Packaging96/Full Tray | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 3A991B1A |
| CNHTS | 8542329000 |
| USHTS | 8542320071 |
| TARIC | 8542329000 |
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423299 |
| INHTS | 85423200 |
| MXHTS | 8542.32.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 3A991B1A |
| CNHTS | 8542329000 |
| USHTS | 8542320071 |
| TARIC | 8542329000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423299 |
| INHTS | 85423200 |
| MXHTS | 8542.32.99 |

