TE Connectivity 5650963-5
| Manufacturer | |
| MPN | 5650963-5 |
| LCSC Part # | C6094235 |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Description | 2.54mm 3 96P -55℃~+125℃ Through Hole 1.5A Through Hole,P=2.54mm DIN 41612 RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Backplane Connectors/DIN 41612 | |
| Manufacturer | TE Connectivity | |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 30 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
39
39
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 8.7865 | $ 8.79 |
10+ | $ 7.7499 | $ 77.50 |
30+ | $ 7.119 | $ 213.57 |
90+ | $ 6.5895 | $ 593.06 |
Standard Packaging 30/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$