KANGNEX HB9500-9.5-02P-13-00A
| Manufacturer |
KANGNEX
Asian Brands |
| MPN | HB9500-9.5-02P-13-00A |
| LCSC Part # | C60785 |
| Packaging | Through Hole,P=9.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLK BARRIER 2CIRCUIT 9.5mm |
| Description | 2 Position Barrier Block Connector 12~22 AWG 750V 32A Through Hole |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Barrier Blocks | |
| Manufacturer | KANGNEX | |
| Packaging | Through Hole,P=9.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 150 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
14,400
14,400
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1235 $ 0.1149 | $ 0.57 |
50+ | $ 0.0971 $ 0.0903 | $ 4.52 |
150+ | $ 0.0839 $ 0.0781 | $ 11.72 |
500+ | $ 0.0739 $ 0.0688 | $ 34.40 |
2,500+ | $ 0.066 $ 0.0614 | $ 153.50 |
5,000+ | $ 0.0621 $ 0.0578 | $ 289.00 |
Standard Packaging 150/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$