BOURNS 3549S-1AB-203A
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | 3549S-1AB-203A |
| LCSC Part # | C6059778 |
| Package | - |
| Customer # | |
| Key Attributes | POT 20kΩ 2W |
| Description | ±3% ±50ppm/℃ 2W 20kΩ Rotary Potentiometers, Rheostats RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Potentiometers, Variable Resistors/Rotary Potentiometers, Rheostats | |
| Manufacturer | BOURNS | |
| Package | - |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 33.5261 | $ 33.53 |
200+ | $ 13.3774 | $ 2675.48 |
500+ | $ 12.9314 | $ 6465.70 |
1,000+ | $ 12.7092 | $ 12709.20 |
Standard Packaging 10/Full
Tray | ||