Songle Relay SRA-12VDC-CL
| Manufacturer |
Songle Relay
Asian Brands |
| MPN | SRA-12VDC-CL |
| LCSC Part # | C60169 |
| Packaging | Through Hole,16x12.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Single group transfer type relay |
| Description | Power Relay 1 Form C: 1C (SPDT-CO) 12V Coil Through Hole,12.4x16mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Power Relays | |
| Manufacturer | Songle Relay | |
| Packaging | Through Hole,16x12.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
42,937
42,937
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.3778 | $ 0.38 |
10+ | $ 0.3073 | $ 3.07 |
30+ | $ 0.272 | $ 8.16 |
200+ | $ 0.2433 | $ 48.66 |
400+ | $ 0.2222 | $ 88.88 |
1,000+ | $ 0.2116 | $ 211.60 |
Standard Packaging 200/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$