KANGNEX HB9500M-9.5-07P-13-00A
| Manufacturer |
KANGNEX
Asian Brands |
| MPN | HB9500M-9.5-07P-13-00A |
| LCSC Part # | C601241 |
| Packaging | Through Hole,P=9.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLK BARRIER 7CIRCUIT 9.5mm |
| Description | 7 Position Barrier Block Connector 12~22 AWG 750V 32A Through Hole |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Barrier Blocks | |
| Manufacturer | KANGNEX | |
| Packaging | Through Hole,P=9.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 190 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
3,243
3,243
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.5561 $ 0.5172 | $ 0.52 |
10+ | $ 0.4436 $ 0.4126 | $ 4.13 |
30+ | $ 0.3938 $ 0.3663 | $ 10.99 |
100+ | $ 0.3343 $ 0.3109 | $ 31.09 |
500+ | $ 0.2797 $ 0.2602 | $ 130.10 |
1,000+ | $ 0.2636 $ 0.2452 | $ 245.20 |
Standard Packaging 190/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$