Kyocera AVX 12101C105KAT2A
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | 12101C105KAT2A |
| LCSC Part # | C597559 |
| Package | 1210 |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP CER 1uF 100V X7R 1210 |
| Description | 1uF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Kyocera AVX | |
| Package | 1210 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532241000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322410 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1963 | $ 0.98 |
50+ | $ 0.154 | $ 7.70 |
150+ | $ 0.1359 | $ 20.39 |
1,000+ | $ 0.1083 | $ 108.30 |
2,000+ | $ 0.0983 | $ 196.60 |
4,000+ | $ 0.0922 | $ 368.80 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$