Kyocera AVX 08055C332KAT2A
| Manufacturer | |
| MPN | 08055C332KAT2A |
| LCSC Part # | C597412 |
| Packaging | 0805 |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP CER 3.3nF 50V X7R 0805 |
| Description | 3.3nF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Kyocera AVX | |
| Packaging | 0805 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532241000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322410 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
272
272
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.018 | $ 0.02 |
10+ | $ 0.0142 | $ 0.14 |
30+ | $ 0.0121 | $ 0.36 |
100+ | $ 0.0109 | $ 1.09 |
500+ | $ 0.0097 | $ 4.85 |
1,000+ | $ 0.0092 | $ 9.20 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$