JST J-SS2340(LF)(SN)
| Manufacturer | |
| MPN | J-SS2340(LF)(SN) |
| LCSC Part # | C594686 |
| Packaging | Through Hole,P=2mm |
| Customer # | |
| Description | Through Hole,P=2mm D-Sub, D-Shaped Connector Contacts RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/D-Sub, D-Shaped Connectors/D-Sub, D-Shaped Connector Contacts | |
| Manufacturer | JST | |
| Packaging | Through Hole,P=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 10000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
9,850
9,850
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.095 | $ 0.48 |
50+ | $ 0.0754 | $ 3.77 |
150+ | $ 0.0656 | $ 9.84 |
500+ | $ 0.0583 | $ 29.15 |
2,500+ | $ 0.0524 | $ 131.00 |
5,000+ | $ 0.0495 | $ 247.50 |
Standard Packaging 10000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$