BOURNS RLB1014-221KL
| Manufacturer | |
| MPN | RLB1014-221KL |
| LCSC Part # | C5874938 |
| Packaging | Through Hole,D=8.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 220uH 620mA 1.3Ω Through Hole,D=8.7mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | BOURNS | |
| Packaging | Through Hole,D=8.7mm | |
| Current Rating | 620mA | |
| Inductance | 220uH | |
| Tolerance | ±10% | |
| DC Resistance(DCR) | 1.3Ω | |
| Current - Saturation(Isat) | 1.45A |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 150 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Notify Me
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.6127 | $ 0.61 |
| 150+ | $ 0.2445 | $ 36.68 |
| 450+ | $ 0.2366 | $ 106.47 |
| 1,050+ | $ 0.2334 | $ 245.07 |
Standard Packaging150/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |

