MOLEX 22057068
| Manufacturer | |
| MPN | 22057068 |
| LCSC Part # | C587001 |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HEADER TH R/A 6POS 2.54mm |
| Description | Connector Header 6 position 2.54mm Pitch Right Angle |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Male Pins | |
| Manufacturer | MOLEX | |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
4,488
4,488
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.6508 | $ 0.65 |
10+ | $ 0.5322 | $ 5.32 |
30+ | $ 0.4729 | $ 14.19 |
100+ | $ 0.4136 | $ 41.36 |
500+ | $ 0.3783 | $ 189.15 |
1,000+ | $ 0.3607 | $ 360.70 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$