MXIC MX25U12832FM2I02
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | MX25U12832FM2I02 |
| LCSC Part # | C5800864 |
| Package | SOIC-8-208mil |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1.8V,128M-BIT[x1/x2/x4] CMOS Serial Multi I/O Flash Memory |
| Description | 128Mbit 1.65V~2V 133MHz SPI SOIC-8-208mil Memory (ICs) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Memory/Memory (ICs) | |
| Manufacturer | MXIC | |
| Package | SOIC-8-208mil |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 3A991B1A |
| CNHTS | 8542329000 |
| USHTS | 8542320071 |
| TARIC | 8542329000 |
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423299 |
| INHTS | 85423200 |
| MXHTS | 8542.32.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.8334 | $ 1.83 |
10+ | $ 1.5829 | $ 15.83 |
30+ | $ 1.4265 | $ 42.80 |
100+ | $ 1.2654 | $ 126.54 |
500+ | $ 1.1936 | $ 596.80 |
1,000+ | $ 1.1617 | $ 1161.70 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||