WIMA MP30Y2 .022/250/20 LS22.5
| Manufacturer | |
| MPN | MP30Y2 .022/250/20 LS22.5 |
| LCSC Part # | C5800324 |
| Packaging | Through Hole,P=22.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 22nF ±20% Y2 250V Through Hole,P=22.5mm Ceramic Capacitors RoHS |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | WIMA | |
| Packaging | Through Hole,P=22.5mm | |
| Capacitance | 22nF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Ratings | Y2 | |
| Voltage(AC) | 250V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.2199 | $ 1.22 |
| 200+ | $ 0.488 | $ 97.60 |
| 500+ | $ 0.4713 | $ 235.65 |
| 1,000+ | $ 0.4637 | $ 463.70 |
Standard Packaging1/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |

