SANDISK SDINBDG4-8G
| Manufacturer | |
| MPN | SDINBDG4-8G |
| LCSC Part # | C577444 |
| Packaging | BGA-153 |
| Customer # | |
| Key Attributes | 8GB MLC eMMC 5.1 BGA-153 Memory (ICs) RoHS |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Memory/Memory (ICs) | |
| Manufacturer | SANDISK | |
| Packaging | BGA-153 | |
| Memory Size | 8GB | |
| Operating temperature | -40℃~+85℃ | |
| Reading Speed in Sequence | 300MB/S | |
| Writing Speed in Sequence | 40MB/S | |
| configuration | MLC | |
| NAND Stand-By Current | - | |
| Controller Stand-By Current | - | |
| NAND Operating Voltage (VCCF) | 2.7V~3.6V | |
| Interface | eMMC 5.1 | |
| Controller Operating Voltage (VCCQ) | 1.7V~1.95V;2.7V~3.6V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 152 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 24
24 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 33.0696 | $ 33.07 |
| 30+ | $ 31.0452 | $ 931.36 |
Standard Packaging152/Full Tray | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 3A991B1A |
| CNHTS | 8542329000 |
| USHTS | 8542320071 |
| TARIC | 8542329000 |
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423299 |
| INHTS | 85423200 |
| MXHTS | 8542.32.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 3A991B1A |
| CNHTS | 8542329000 |
| USHTS | 8542320071 |
| TARIC | 8542329000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423299 |
| INHTS | 85423200 |
| MXHTS | 8542.32.99 |



