Amphenol 89035-112LF
| Manufacturer | |
| MPN | 89035-112LF |
| LCSC Part # | C576310 |
| Packaging | P=2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | PC BOARD VERSIONS |
| Description | 2mm 4 24P Right Angle P=2mm Specialized Connectors RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Backplane Connectors/Specialized Connectors | |
| Manufacturer | Amphenol | |
| Packaging | P=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 48 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
1,496
1,496
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.2744 $ 1.0705 | $ 1.07 |
10+ | $ 1.1589 $ 0.9735 | $ 9.74 |
48+ | $ 1.0956 $ 0.9203 | $ 44.17 |
96+ | $ 1.0227 $ 0.8591 | $ 82.47 |
480+ | $ 0.9911 $ 0.8326 | $ 399.65 |
1,008+ | $ 0.9752 $ 0.8192 | $ 825.75 |
2,016+ | $ 0.9642 $ 0.8100 | $ 1632.96 |
3,984+ | $ 0.9562 $ 0.8033 | $ 3200.35 |
Standard Packaging 48/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$