TE Connectivity 6469183-1
| Manufacturer | |
| MPN | 6469183-1 |
| LCSC Part # | C574792 |
| Packaging | Through Hole,P=2.5mm |
| Customer # | |
| Description | 6 60P -65℃~+105℃ 700mA Through Hole,P=2.5mm Specialized Connectors RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Backplane Connectors/Specialized Connectors | |
| Manufacturer | TE Connectivity | |
| Packaging | Through Hole,P=2.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 20 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
18
18
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 17.7542 | $ 17.75 |
10+ | $ 17.1335 | $ 171.34 |
Standard Packaging 20/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$