TE Connectivity 180923
| Manufacturer | |
| MPN | 180923 |
| LCSC Part # | C573556 |
| Packaging | P=6.35mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HOUSING 2POS 6.35mm SINGLE ROW |
| Description | Connector Housing 2 Position 6.35mm Pitch Single Row |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminals/Housings, Boots | |
| Manufacturer | TE Connectivity | |
| Packaging | P=6.35mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 3926909090 |
| USHTS | 3926909950 |
| TARIC | 3926909790 |
| CAHTS | 3926909990 |
| BRHTS | 39269090 |
| INHTS | 39269099 |
| MXHTS | 3926.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
6,240
6,240
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1707 | $ 0.85 |
50+ | $ 0.1376 | $ 6.88 |
150+ | $ 0.1235 | $ 18.53 |
1,000+ | $ 0.1015 | $ 101.50 |
2,000+ | $ 0.0936 | $ 187.20 |
5,000+ | $ 0.0889 | $ 444.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$