OMRON G2R-1-DC24
| Manufacturer | |
| MPN | G2R-1-DC24 |
| LCSC Part # | C57051 |
| Packaging | Through Hole,28.8x12.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RELAY POWER SPDT-CO 10A 24V |
| Description | Power Relay 1 Form C: 1C (SPDT-CO) 24V Coil Through Hole,12.7x28.8mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Power Relays | |
| Manufacturer | OMRON | |
| Packaging | Through Hole,28.8x12.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,979
2,979
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.0096 | $ 2.01 |
10+ | $ 1.6957 | $ 16.96 |
30+ | $ 1.4983 | $ 44.95 |
100+ | $ 1.2977 | $ 129.77 |
500+ | $ 1.2071 | $ 603.55 |
1,000+ | $ 1.1682 | $ 1168.20 |
Standard Packaging 100/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$